Želite biti vedno na tekočem? Izberi Gorenjskainfo kot prednostni vir na Googlu.

Prostovoljci Šole zdravja navdušili Slovenijo, prejeli najvišje državno priznanje

| v Lokalno

Društvo Šola zdravja, ki deluje tudi v Škofji Loki, je prejelo Priznanje Republike Slovenije za prostovoljstvo 2025. Društvo danes povezuje skoraj 6000 članov po vsej Sloveniji.

Na slovesnosti v Predsedniški palači v Ljubljani je priznanje v imenu društva prevzela predsednica Zdenka Kavčič, izročili pa sta ga predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar in predsednica odbora Republike Slovenije za podelitev državnih priznanj na področju prostovoljstva Iva Devetak.

Med šestimi letošnjimi prejemniki priznanja je tudi Društvo Šola zdravja, ki že vrsto let spodbuja zdrav življenjski slog, redno telesno aktivnost in druženje ljudi po vsej Sloveniji. Posebno pozornost namenja starejšim, ki skozi organizirane vadbe in skupinske aktivnosti ohranjajo telesno pripravljenost ter socialne stike.

Najbolj opazna je bila dejavnost gibanja na prostem

V obrazložitvi priznanja so izpostavili program »1000 gibov«, po katerem je društvo najbolj prepoznavno. Vsakodnevna jutranja vadba na prostem povezuje tisoče ljudi v različnih slovenskih krajih in prispeva k boljšemu telesnemu in duševnemu zdravju ter krepitvi občutka pripadnosti skupnosti.

Društvo deluje od leta 2009, danes pa združuje kar 5851 članov v 274 skupinah v 94 občinah. 

Pomemben del njegovega delovanja temelji na prostovoljstvu. Letos je 899 prostovoljcev in prostovoljk opravilo več kot 60.800 ur prostovoljnega dela, namenjenega spodbujanju gibanja, aktivnega staranja in medsebojnega povezovanja.

Društvo je prisotno že v 94 občinah po vsej državi, skupno združuje skoraj 6000 članov (foto: Šola zdravja).

Druženje ob gibanju

Ob prejemu priznanja je predsednica društva Zdenka Kavčič poudarila, da gre za priznanje vseh članov, prostovoljcev in vodij skupin, ki s svojim delom vsak dan dokazujejo, kako pomembno vlogo ima prostovoljstvo pri ustvarjanju bolj zdrave in povezane družbe.

Svoje poslanstvo Društvo Šola zdravja uresničuje tudi v Škofji Loki, kjer so skupine z rednimi jutranjimi vadbami postale stalnica v lokalnem okolju. Poleg spodbujanja gibanja imajo pomembno vlogo tudi pri druženju in povezovanju občanov, kar je eden ključnih ciljev delovanja društva.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura