Želite biti vedno na tekočem? Izberi Gorenjskainfo kot prednostni vir na Googlu.

Mavčiški gasilci bogatejši za novo avtocisterno, na veselici tudi župan Rakovec

| v Lokalno

Gasilsko društvo je imelo doslej v lasti štiri vozila, od tega dve opremljeni za gašenje požarov, pri čemer je najstarejše ravno letos dopolnilo že 30 let.

Prostovoljno gasilsko društvo Mavčiče je minuli petek na tradicionalni gasilski veselici slavnostno prevzelo novo gasilsko avtocisterno MAN GVC-4. Dogodek je privabil številne domačine, gasilce in goste, med njimi tudi kranjskega župana Matjaža Rakovca.

Nova pridobitev predstavlja pomemben korak za operativno pripravljenost društva, ki skrbi za požarno varnost na območju Mavčič, Podreče, Praš, Jame in Meje. 

Gasilska enota društva združuje usposobljene operativne člane, ki poleg gašenja požarov sodelujejo tudi pri tehničnem reševanju, preventivnih dejavnostih in pomoči krajanom.

Drugi dan veselice zaradi vremena odpadel

Prostovoljno gasilsko društvo Mavčiče ima dolgo tradicijo, saj njegovi začetki segajo v leto 1908. Društvo danes velja za eno najaktivnejših v Gasilski zvezi Mestne občine Kranj, v preteklih letih pa je dosegalo vidne uspehe tudi na tekmovalnem področju.

Petkov večer je minil v prazničnem vzdušju. Za glasbeni program je poskrbel ansambel Stil, druženje pa se je pod velikim šotorom nadaljevalo pozno v noč.

Organizatorji so sicer načrtovali dvodnevno veselico, vendar je sobotni program zaradi neugodnih vremenskih razmer odpadel. Po prvotnih načrtih bi v soboto potekalo tudi srečanje članic gasilskih društev Gorenjske ter večerni glasbeni program.

Kljub temu so v društvu lahko zadovoljni, saj je bil osrednji namen dogodka dosežen. Novo vozilo bo gasilcem omogočilo še učinkovitejše posredovanje ob požarih in drugih nesrečah ter dodatno okrepilo varnost prebivalcev krajev, ki jih pokriva društvo.

Preberite še

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kultura

Vse v Kultura