Po prvih ugotovitvah je požar povzročila napaka na električni napeljavi.
Škofjeloški policisti so bili danes ponoči okoli 2. ure obveščeni o požaru v večstanovanjski stavbi na območju Škofje Loke.
Po doslej zbranih podatkih je zagorelo v zgornjih prostorih oziroma na strehi objekta. Zaradi varnosti so iz stavbe evakuirali 34 ljudi.
Nekateri so se vrnili domov, drugi k sorodnikom
Po končani intervenciji so se nekateri stanovalci vrnili v svoja stanovanja, drugi pa so noč preživeli pri sorodnikih.
Na kraju so posredovali policisti, ki so zavarovali kraj in opravili ogled.
Škoda ocenjena na več deset tisoč evrov
Po prvih podatkih je požar povzročila napaka na električni napeljavi.
Po nestrokovni oceni je nastalo za več 10.000 evrov materialne škode.
V intervenciji je sodelovalo 46 gasilcev Prostovoljnega gasilskega društva Škofja Loka, Prostovoljnega gasilskega društva Stara Loka in Gasilsko reševalne službe Kranj, na kraju pa je bila tudi ekipa Zdravstvenega doma Škofja Loka.
Poškodovanih ni bilo. Policisti nadaljujejo zbiranje obvestil in bodo o ugotovitvah obvestili pristojno državno tožilstvo.