Svet Osnovnega zdravstva Gorenjske za vršilca dolžnosti imenoval Matjaža Žuro.
Svet Osnovnega zdravstva Gorenjske je v torek za vršilca dolžnosti direktorja z odložnim pogojem soglasno imenoval trenutnega direktorja Matjaža Žuro.
Svet zavoda ga je aprila predlagal za direktorja zavoda za nov mandat. Ker postopek imenovanj še ni zaključen, trenutni mandat pa mu poteče, so ga imenovali za vršilca dolžnosti, so sporočili.
Z namenom zagotavljanja nemotenega in zakonitega poslovanja zavoda bo Žura opravljal funkcijo vršilca dolžnosti od 1. julija do imenovanja direktorja s polnim mandatom oziroma največ 12 mesecev, so navedli v sporočilu za javnost.
Kranjski svetniki mu niso dali soglasja
Kranjski mestni svetniki Žuri na seji konec maja niso dali soglasja za nov mandat.
Kranjska podžupanja Manja Zorko je na novinarski konferenci takrat povedala, da imajo kar nekaj pomislekov glede nadaljnjega vodenja Osnovnega zdravstva Gorenjske s strani sedanjega direktorja.
Ob tem je spomnila na dogajanje pred letom dni, ko je Žura predlagal razrešitev direktorice Zdravstvenega doma Kranj.
Svet Osnovnega zdravstva Gorenjske je v današnjem sporočilu zatrdil, da argumente, ki so jih podali na kranjski mestni občini, ne temeljijo na objektivnih dejstvih ter ne odražajo dejanskega stanja in delovanja zavoda.
Ker direktor potrebuje soglasje vseh 18 občin ustanoviteljic, bo svet zavoda moral ponoviti razpis za mesto direktorja.